Registracija į viešąsias konsultacijas mokiniams chemijos VBE pasiruošti
Lietuvos chemijos mokytojų asociacija projekto „Tikslinė pagalba abiturientams dėl Covid-19 pandemijos“ rėmuose organizuoja viešąsias konsultacijas iš trijų veiklos sričių.
Registracijos nuorodos mokiniams pagal veiklos sritis:
- Neorganinė chemija
2021 m. birželio 10 d. 18.30-20.00 val. „Cheminės reakcijos ir energija“. Registracija uždaroma birželio 10 d. 13.00 val.
- Organinė chemija
2021 m. birželio 9 d. 18.30-20.00 val. „Organinių junginių reakcijos: Oksidacijos-redukcijos. Esterių susidarymas ir hidrolizė“. Registracija uždaroma birželio 9 d. 13.00 val.
- Uždavinių sprendimas
2021 m. birželio 8 d. 18.30-20.00 val. „Uždaviniai su mišiniais ir negrynomis medžiagomis“. Registracija uždaroma birželio 8 d. 13.00 val.
Registracijos temos ir nuorodos bus atnaujinamos kiekvieną savaitę.
Konsultacijos vyks iki 2021 m. birželio 28 d.
Visi užsiregistravę gaus prisijungimo nuorodą el. paštu.
2021-05- 13 d. 15 val. nuotolinio seminaro metu bendrosios chemijos
dėstytoja KTU ir chemijos mokytoja KTU gimnazijoje Edita Paluckienė kalbės apie neorganinių junginių klasių mokymą 9-oje klasėje ir oksidacijos- redukcijos reakcijas. Mokytoja pristatys savo
mokymo įžvalgas, kaip lengviau pateikti mokymo medžiagą. Seminare mokytoja naudos grafinę planšetę – ypač patogų mokymo įrankį, dirbant nuotoliniu būdu.
Seminaras nemokamas, bet būtina užpildyti šią formą:
https://forms.gle/t8wh9biSyJk84rrK9
2021 m. balandžio 27 d. 15 val. nuotolinio seminaro, skirto mokytojams,
metu chemijos mokytoja Jovita Girniuvienė pristatys Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos dalyvavimą Europiniame projekte ,,Kokybės krepšelis‘‘ – perėjimas nuo tradicinės pamokos prie šiuolaikinės
pamokos paradigmos.
Mokytoja, pristatydama temą "Šarminiai metalai", pademonstruos
praktinius darbo įrankius, kuriuos naudoja pamokose- grafinę planšetę, Bingo korteles, Wordart įrankį, pačios parengtas užduotis. Aptars pamokos planavimą ir mokinių įtraukimą į mokymo(si)
procesą.
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija:
https://forms.gle/vj9vcszG7NazZc4k6
Daugiau informacijos rasa@lectorpro.lt arba 861111811.
NŠA parengė chemijos valstybinio brandos egzamino vertinimo gaires, skirtas mokiniams. Gairėse įvardyti atsakymų pateikimo aspektai ir juos iliustruojantys pavyzdžiai.
Norime dar kartą atkreipti abiturientų dėmesį į būtinybę atidžiai perskaityti uždavinio sąlygą bei tinkamai pateikti atsakymus. Gairės parengtos interaktyviu formatu, jas rasite čia: https://www.nsa.smm.lt/chemija/
Prieš savaitę NŠA paskelbė atnaujintus pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrųjų programų (BP) projektus, kurie buvo pakoreguoti atsižvelgiant į gautus švietimo bendruomenės siūlymus. Kadangi ugdymo turinys yra atnaujinamas - juose apstu pokyčių.
Plačiau apie šiuos bei kitus pokyčius: https://bit.ly/3dIHJDp
KTU Cheminės technologijos fakulteto socialiniai partneriai (chemijos, maisto, vaistų ir biotechnologijų įmonės) nori paskatinti regionų moksleivius rinktis inžinerijos ir technologijų mokslus.
Organizuojamas „STIPENDIJŲ KONKURSAS – ATEITIES KARTA 2021“ dvyliktų klasių mokiniams. Laimėtojai užsitikrina 1000 Eurų stipendiją įstojus į KTU Cheminės technologijos fakultetą.
Taigi 10 apskričių – 10 stipendijų laimėtojų.
Tie, kurie nelaimės pagrindinių stipendijų, pretenduoja į vienkartines iki 200 Eurų.
Dalyvių registracija – http://bit.ly/registracija0416
Daugiau informacijos – https://ateitieskarta.ktu.edu/
Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kviečia kartu švęsti jau 5-ąjį projekto „Žalioji Olimpiada“ gimtadienį bei leistis į aplinkosauginę ODISĖJĄ ir kartu su visa mokyklos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį!
Projekto tikslas – ugdyti 8-11 klasių moksleivių ekologinį sąmoningumą – gilinti moksleivių žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinti netik domėtis jų sprendimo būdais, tačiau ir siūlyti juos, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuojant perdirbimo svarbą.
Kviečiame prisijungti prie aplinkosauginio projekto "Žaliosios olimpiados odisėja" viešinimo ir pasidalinti tekstu bei plakatu (informacija prisegtuose dokumentuose) savo socialinėje erdvėje bei kaip įmanoma plačiau paskleisti savivaldybei priklausančiose teritorijoje.
Daugiau informacijos: http://www.zaliasistaskas.lt/
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultetas kovo 10 d. tęsia
Atominių paskaitų ciklą moksleiviams.
Jau kovo 10 d. 15 val. kviečiame Jus į penktąją Atominių paskaitų ciklo
paskaitą – Plastikiniai maišeliai: iššūkiai ir galimybės.
Ateik ir sužinosi:
• išsamų pasakojimą apie plastiko ir plastikinių maišelių cheminę
sandarą;
• kokie yra plastiko perdirbimo iššūkiai ir kokias galimybės galima
atrasti šiame sunkiame procese;
Registracija į paskaitą:
http://tiny.lt/gd7p46y
Nors iki šių metų chemijos egzamino dar daug laiko, bet ruoštis reikia jau dabar! Nemokamos konsultacijos vasario-gegužės mėnesiais.
Daugiau informacijos skaitykite čia.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja seminarą pagal akredituotą 40 ak. val. programą „Moderniosiomis technologijomis ir tyrinėjimu grįstas efektyvus iSTEAM mokymas (-is)“ (kodas 213002329).
Programa skirta bendrojo ugdymo 5–10 klasių gamtos mokslų mokytojams.
Programa sudaryta iš 10 nuotolinių teminių paskaitų po 2 ak. val. ir 10 praktinių savarankiškų darbų, kuriems mokymų eigoje reikės skirti 20 ak. val.
Paskaitos vyks kartą per savaitę nuo 17.00 val. iki 18.30 val.
Pirmasis nuotolinis susitikimas 2021 m. vasario 17 d., trečiadienį, 17.00 val. ZOOM platformoje.
Seminaro paskaitų metu ypatingas dėmesys bus skiriamas moderniųjų technologijų taikymui pamokose. Bus išsamiai, remiantis pavyzdžiais ir eksperimentais, parodoma, kaip sėkmingai integruoti praktinį, tiriamąjį darbą į ugdomąją veiklą bei kokios yra mokomųjų dalykų (chemijos, biologijos, informacinių technologijų, technologijų, menų ir kt.) integravimo galimybės.
Seminarą ves Julija Baniukevič, neformaliojo švietimo mokytoja-metodininkė, edukatorė, tyrėja, kelių mokomųjų knygų bendraautorė, Mokslo ryšių biuro Briuselyje mokslo politikos analitikė.
Dalyviams, išklausiusiems visą programą ir atlikusiems namų darbus, bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Daugiau informacijos apie renginį ir registracija
9 klasė
I vieta
Simona Paliukėnaitė |
Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija |
II vieta
Joana Dacevič | Vilniaus r. Bezdonių J. Slovackio gimnazija |
III vieta
Edvin Pavilovič | Vilniaus r. Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio gimnazija |
Ieva Našlėnaitė | Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didž. kunig. Algirdo gimnazija |
10 klasė
I vieta
Gintarė Stankevičiūtė | Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija |
Dominykas Saulius Žalys | Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didž. kunig. Algirdo gimnazija |
II vieta
Gabriela Verkovska | Vilniaus r. Nemenčinės K.Parčevskio gimnazija |
Danielius Gecevič | Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija |
III vieta
Auksė Versėkienaitė | Vilniaus r. Pagirių gimnazija |
Valdemar Kovalionok | Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija |
11 klasė
I vieta
Evelina Boreiko Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija
II vieta
Kamila Lipinska | Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija |
Loreta Stefanovič | Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija |
III vieta
Žygimantas Venskus | Vilniaus r. Rudaminos ,,Ryto" gimnazija |
12 klasė
I vieta
Anastasija Šugalskaja | Vilniaus r. Pagirių gimnazija |
II vieta
Marta Cvelaja |
Vilniaus r. Mickūnų gimnazija |
III vieta
Erikas Gembickis |
Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija |
Sveikiname mokinius ir jų mokytojus!
Visų dalyvių rezultatai skiltyje olimpiados
Kviečiame pasinaudoti galimybe ir paįvairinti mokymo procesą. Rezervuokite nuotolines paskaitas mokiniams sausio-vasario mėnesiams. Daugiau informacijos.
Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas susitarė dėl naujo konkursinio balo, stojant į mediciną ir odontologiją. Nuo 2023 m., stojant į šias specialybes, bus skaičiuojamas matematikos ir chemijos egzaminų vidurkis. Tai reiškia, kad visi norintys studijuoti mediciną arba odontologiją, privalės laikyti chemijos egzaminą.
Ši informacija yra ypatingai aktuali dešimtokams, kurie galvoja apie medicinos ar odontologijos studijas. Vienuoliktokams ir dvyliktokams tai taip pat aktualu, nes jeigu jie norės perstoti į mediciną ar odontologiją po atitinkamai vienerių ar dvejų metų po mokyklos baigimo, jiems reikės ir chemijos egzamino.
Chemijos VBE. Metalai ir elektrolizė. Uždavinių sprendimai.
2020-12-12 d. vyks praktinis seminaras skirtas, norintiems sėkmingai pasiruošti chemijos VBE. Seminaro metu chemijos mokytoja Asta Jakutienė aptars temą "Metalai ir elektrolizė", taip pat paaiškins, kur mokiniai dažniausiai daro klaidas, spręsdami uždavinius, susijusius su šia tema ir, kaip šių klaidų išvengti. Seminaras nemokamas, bet reikalinga išankstinė registracija į: rasa@lectorpro.lt
Gruodžio 16 d. 15.00 val. vyks paskaita „Maisto chemija prie Kūčių stalo“. Sužinosite kaip visiškai kitaip pažvelgti į tradicinį Kūčių stalą bei kokios cheminės medžiagos sudaro mūsų mėgstamiausius patiekalus.
Registracijos nuoroda.
Metalai, cheminės reakcijos, pH rodiklis ir kitas filmuotas chemijos pamokas rasite čia
Biochemijos būrelis 10-12 kl. mokiniams
Rugsėjo 14 dieną Kauno Tvirtovės VII Fortas pradeda mokslo metus ir turi dar kelias laisvas vietas mikrobiologijos ir biotechnologijos bei biochemijos ir genetikos būreliuose 10-12 klasių moksleiviams
Draugaujantiems su biologija bei ketinantiems studijuoti gyvybės mokslus ar mediciną - šis būrelis gali tapti kelio į tikrą mokslą pradžia.
Būrelių užsiėmimai vyksta universitetinio lygio laboratorijoje, moksleiviams sudaromos visos sąlygos brandos darbų atlikimui.
Daugiau informacijos ir registracijos forma pagal nuorodą.